Glede na vire je znano, da Salem Al-Dawsari je poročen moški. Trenutno ni razkril imena svoje žene ali dekleta.

30. januarja 2022 je objavil sliko, na kateri je videti, kako drži svojo hčerko.

Razen tega ni nobenih informacij o njegovih trenutnih ali preteklih zadevah.

Kdo je Salem Al-Dawsari?

Notranja vsebina

Salem Al-Dawsari je igralec iz Savdske Arabije, ki je trenutno zelo slaven, potem ko je dosegel drugi gol svoje ekipe med Svetovno prvenstvo v nogometu 2022 nogometni tekmi skupine C med Argentina in Savdska Arabija na stadionu Lusail v Lusailu v Katarju.

Na tekmi je Argentina izgubila proti Savdski Arabiji z 1:2 z goloma Saleh AI-Shehri in Salem Al-Dawsari .

Poleg tega igra kot krilo za klub iz Savdske Arabije Ai-Hilal.

Ali je Salem Al-Dawsari zadel na svetovnem prvenstvu v nogometu 2022?

31-letnik ukrade soj pozornosti, potem ko je v skupini C premagal Argentino z 2:1, ko je dosegel drugi gol za svojim soigralcem, Saleh Al-Shehri .

Kljub temu, da je Argentina vodila v prvem polčasu po 10. minuti strela Lionela Messija, je Savdska Arabija prevzela igro z goloma Saleha Al-Shehrija in Salema Al-Dawsarija v drugem polčasu. Argentina se je morala na koncu soočiti s porazom proti Savdski Arabiji.

Salem Al-Dawsari – starost, starši, bratje in sestre, etnična pripadnost, izobrazba

Salem se je rodil 19. avgusta 1991 v Džedi v Savdski Arabiji. Od leta 2022 je star 31 let in ima državljanstvo Savdske Arabije.

Podobno je njegova etnična pripadnost Arabec, medtem ko je njegovo rojstno znamenje Lev po astrološki karti.

V medijih ni na voljo verodostojnih informacij o njegovih starših, bratih in sestrah ter zgodnjem akademskem življenju.

Salem Al-Dawsari – poklicno življenje, kariera

Na začetku se je Salem pridružil mladinski akademiji Al-Hilala. Kasneje je napredoval v mladinski klub, nato pa je leta 2011 začel igrati v članski ekipi. Skupno je na 114 tekmah dosegel 21 golov.

Za šest mesecev je bil 21. januarja 2018 posojen v Villarreal CF. Na njegovi prvi tekmi kot zamenjava je njegova ekipa remizirala z 2:2 proti Real Madridu.

S Hillom je imel pogodbo do 30. junija 2019. Kot član  Al-Hilala je osvojil savdsko profesionalno ligo 2016-017, kraljevi pokal (2015, 2017), pokal prestolonaslednika (2012, 2013, 2016). ) in Superpokal 2015.

Mednarodna kariera

katere rase je zac efron

Vpoklican je bil na mednarodni ravni s Savdsko Arabijo za kvalifikacije za svetovno prvenstvo v nogometu 2014. 29. februarja 2012 je dosegel svoj prvi mednarodni gol na svoji profesionalni debitantski tekmi proti Avstraliji.

Maja 2018 je bil napredovan v predhodno ekipo Savdske Arabije za svetovno prvenstvo v nogometu 2018, ki je potekalo v Rusiji. Na tekmi proti Egiptu je dosegel pozni zmagoviti gol, ki je njegovo ekipo popeljal na zadnjo skupinsko tekmo svetovnega prvenstva.

Nastop na svetovnem prvenstvu v nogometu 2022

Biti aktiven igralec v Svetovno prvenstvo v nogometu 2022 , dosegel je gol v drugem polčasu na tekmi proti Argentini. Potekal je 22. novembra 2022, v torek, ob Stadion Lusail, Katar.

Salem Al-Dawsari – Neto vrednost, plača

Al-Dawsarijeva neto vrednost je ocenjena na več kot 2 milijona dolarjev od leta 2022. S svojo sponzorsko pogodbo, pogodbo in plačo je zaslužil zajeten znesek.

Ker ima pogodbo z Al-Halilom, prejema letno plačo v višini 884.000 funtov in tedensko plačo v višini 17.000 funtov .

Lastnosti telesa - višina, teža

Salem je visok 5 čevljev 8 palcev, njegova teža pa je približno 71 kg. Poleg tega ima svetlo polt, vključno s parom črnih oči in lasmi iste barve.

Družbeni mediji

Salem Al-Dawsari je trenutno aktiven le na Instagramu pod uporabniškim imenom @29salem, kjer mu sledi več kot 1,6 milijona sledilcev.

Poleg tega se zdi, da ni aktiven na drugih platformah družbenih medijev, kot sta Facebook ali Twitter.